Autentyczna włoska restauracja – klasyczne menu

Włoskie restauracje to w kraju najbardziej popularny rodzaj restauracji. Cenimy jedzenie włoskie gdyż jest smaczne, pożywne oraz ładnie wygląda na talerzu. Z całą pewnością najczęściej decydujemy się na włoskie makarony. Mocniej wrażliwi goście próbują równie pyszne potrawy takie jak risotto, gnocchi i włoskie zupy minestrone.
Rozglądając się za dobrą włoską restauracją należy przyjrzeć się kilku istotnym elementom: czy trattoria stosuje włoskie produkty, czy w menu można znaleźć też nie tak typowe dania, czy karta win, zawiera klasyczne włoskie wina. Włoskie potrawy to bogata wielość smaków oraz jedzenie z różnych miejsc Włoch. Prawdziwie włoska restauracja wprowadzi naturalnie włoski smak.

Kuchnia włoska jest nieskomplikowana, ale to wcale nie znaczy, że jest mniej smaczna Z czystym sumieniem można uznać, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni w Europie .

Aromatyczne wino z Włoch

Żadna szanująca się restauracja włoska, która pretenduje do bycia klasycznym punktem na gastronomicznej mapie regionu, nie może zaniedbywać wina. Kolacja w klimacie włoskim z całą pewnością musi zawierać również trunek. Odrobina alkoholu to dla Włocha kanon. mała włoska restauracja przy rynku w Krakowie Najbardziej popularne wina włoskie to trebbiano d’abruzzo z Abruzji, kalabryjskie ciro i marsala z Sycylii. Restauracja włoska – o ile naprawdę ma być rozpoznawana jako faktycznie włoska, powinna posiadać szeroki zestaw win.

Klasyczna kuchnia włoska

Chcąc zrozumieć fenomen włoskiego gotowania bez wątpienia trzeba odwiedzić restaurację, która jest w stanie podać nie jedynie placek pizzowy i makarony.
Zobacz film